Аналіз роботи шкільного методичного об’єднання класних керівників
Бадалівської гімназії ім. Йожефа Гводані
за  2022/ 2023 навчального  року

Протягом І семестру 2022-2023 навчального року робота методичного об’єднання класних керівників 1-8 класів проводилась згідно плану роботи школи та плану роботи методичного об’єднання класних керівників.

Методичну роботу шкільного методичного об'єднання класних керівників у       І семестрі  2022-2023н.р.з сконцентровано на вирішенні проблемного питання: виховання в учнів толерантності, патріотичних почуттів, любові до свого народу, рідної мови, традицій народних ремесел на основі виховання ціннісного ставлення до суспільства та держави

КРЕДО: якщо хочеш змінити світ на краще, зберегти його чисту красу, незайману святість, починай це робити із себе не завтра, а сьогодні, з цієї хвилини

Мета організації роботи методичного об’єднання – сприяти професійному вдосконаленню особистості педагога, стимулювати творчість класного керівника, який веде пошуки шляхів збагачення і розвитку змісту, форм і методів виховної роботи.

Методичне об’єднання - об’єднує класних керівників школи навколо проблеми «Формування конкурентоспроможної особистості шляхом впровадження інноваційних технологій у навчально-виховному процесі”;

- вчить використовувати нові форми і методи виховної роботи;
- планує виховну роботу класу, школи, педагогічного колективу;
- діагностує рівень досягнень, запити та інтереси дітей,труднощі педагогів у виховній роботі;
- стимулює творчу активність педагогів;
- сприяє створенню сприятливо-стимулюючих умов для формування життєвих компетенцій учнів;
- узагальнює і поширює кращий досвід роботи класних керівників.

Методичне об`єднання класних керівників працює над вирішенням першочергових завдань виховання учнів у сучасних умовах.  Перед ними постає завдання: виховати громадянина – патріота, формувати громадську активність дітей та підлітків, які люблять свій народ, Україну, готові самовіддано захищати і розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову і соціальну державу, виробити імунітет до негативного впливу соціального середовища.

Робота класних керівників відповідає вимогам:

- Закону України «Про освіту»;

- Закону України «Про Загальну середню освіту»;

- Положення про спеціальну загальноосвітню школу;

- Посадових обов’язків класних керівників;

- Наказу МОН МС України від 31.10.2011 № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;

- Методичних рекомендацій МОН від 25.07.14 № 1/9-376 з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017навчальному році;

- Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої спільним наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту,

- Концепції сімейного виховання в системі освіти України «Щаслива родина»

- Наказу МОН від 07.09.2000 № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України».

Аналізуючи роботу МО класних керівників за 2019-2020 навчальний рік і спираючись на наукові доведення, на думки й висловлювання видатних педагогів, вкотре переконуєшся в тому, що особистий приклад вчителя в усьому (стосовно справи, дітей, вміння поважати в міру вимагати і допомагати) – невід’ємна риса професіонала. Так, дійсно всі ми розуміємо, але не завжди виходить так, як має бути. Адже нам, педагогам, важливо в будь якій ситуації відзначатись витримкою терпінням, об’єктивністю, чуйністю, доброзичливістю, постійно контролювати свою діяльність і поведінку в спілкуванні з учнями, колегами й звичайно батьками. Важливим є й те, що майстерність класного керівника проявляється також в голосі, дикції, міміці, тоні, жестах. Доброзичливе спілкування породжує між класним керівником і учнем відносини взаємодовіри і зацікавленості, що позитивно впливає на успіхи їхньої спільної праці.

У І семестрі 2022-2023 навчального  року  було  заплановано  2  засідання  МО, на І засіданні   було розглянуто питання планування виховної роботи в класах опрацьовані основні нормативні документи з виховної роботи.

І засідання Вересень 2022 року

Аналіз роботи за 2021/2022н.р. Обговорення мети і завдань виховної роботи у 2020/2021н.р. Планування виховної роботи з учнями. Затвердження графіка відкритих виховних годин.

Керівник МО Класні керівники 5-8 класів

Затвердження плану роботи МО класних керівників на 2021/2022н.р.

Керівник МО

Огляд новинок у роботі класного керівника у 2021-2022 н.р. «Визначення основних напрямів методичної та виховної роботи на 2021- 2022 навчальний рік.

Керівник МО

Схема аналізу виховної роботи класного керівника. Планування виховної роботи з класом. Про участь у конкурсах

ІІ засідання  грудень 2022 року

Круглий стіл «Відхилення у поведінці неповнолітніх: - роль сім'ї у вихованні дитини».

Ковтан В.М.

Виховання ціннісного ставлення до природи

Кл. к. 5-8 кл

Практичний блок  Методика проведення родинного свята

Класні керівники

Впродовж  І семестру 2022-2023 н.р. всі класні колективи приймали активну участь у житті  школи згідно виховного плану роботи школи на 2022-2023н.р.

Керівник шкільного МО

класних керівників